Search

Szkło kreatywne

co będziesz robić:

dowiesz się na czym polega obróbka szkła techniką fusingu
przyswoisz zasady bezpiecznego obchodzenia si ze szkłem
otrzymasz wszystkie niezbędne materiały do pracy, okulary, rękawiczki, narzędzia. Nauczysz się używać noża do cięcia szkła, zapoznasz się z podstawowymi technikami zdobienia, dowiesz jakie są możliwości tworzenia zaawansowanych projektów ze szkła.

projektowanie

Praca rozpoczyna się od zaprojektowania przedmiotu, który chcesz stworzyć. Możesz czerpać inspirację ze swoich ulubionych projektów lub skorzystać z gotowych rozwiązań. Mamy wiele opcji, projekt dokładnie przeanalizujemy, tak  aby uzyskać jak najlepszy efekt po wypale.

cięcie, szlifowanie, wstępne łączenie szkła

Projekt mamy gotowy, przemyślany, teraz docinamy szkło. Musimy je doszlifować do pożądanego kształtu, pomalować jeśli tak zdecydujesz, ozdobić frytami lub wtopić druciki lub folię metalową.

Kiedy już to będzie zrobione trzeba wstępnie skleić wszystkie elementy, tak aby można je przenieść bez szkody do pieca fusingowego.

odbierasz gotową pracę po około 14 dniach

Gotowe do wypalenia prace umieszczone będą w piecu do fusingu, tam spędzą około 30 godzin, kilka na sam wypał – reszta na odprężanie i stygnięcie szkła.

Na odbiór gotowych prac umawiamy się ndywidualnie, ale raczej po 14 dniach.

glina+szkło

co będziesz robić:

dowiesz się na czym polega technika fusingu, wykonasz swoją formę do gięcia szkła, przyswoisz zasady bezpiecznego obchodzenia się ze szkłem, otrzymasz wszystkie niezbędne materiały do pracy, okulary, rękawiczki, narzędzia. Nauczysz się używać noża do cięcia szkła, zapoznasz się z podstawowymi technikami zdobienia, dowiesz jakie są możliwości tworzenia zaawansowanych projektów ze szkła.

forma do gięcia szkła

Zaprojektujesz swój szklany przedmiot, może to być płaskorzeźba, patera lub inna forma, jaką wymyśłisz. Następnie z gliny szamotowej wykonasz formę do gięcia szkła, na niej ułożysz wycięte szkło, które w wysokiej temperaturze przyjmie kształt wykonanej formy .

cięcie, szlifowanie, wstępne łączenie szkła

Projekt mamy gotowy, przemyślany, forma z gliny skończona – teraz docinamy szkło. Trzeba je doszlifować do pożądanego kształtu, pomalować jeśli tak zdecydujesz, ozdobić frytami lub wtopić druciki lub folię metalową.

Kiedy już to będzie zrobione trzeba wstępnie skleić wszystkie elementy, tak aby można je przenieść bez szkody do pieca fusingowego.

gotowa praca po około 21 dniach

Gotowa do wypalenia forma do gięcia musi dobrze wyschnąć, po czym będzie wypalona na biskwit, na takiej już utwardzonej formie układa się szkło. Następnie szkło razem z formą umieszczone zostanie w piecu do fusingu, tam spędzi około 30 godzin, kilka na sam wypał – reszta na odprężanie i stygnięcie szkła.

Cały ten proces zajmuje około 21 dni, po tym czasie umawiamy się na odbiór prac.

Back to Top