montaż mozaiki szklanej

Post by

mozaika szklana

Powierzchnia, na której będziemy montować mozaikę powinna być równa, sucha i pozbawiona zanieczyszczeń. Przed zamontowaniem podłoża chłonne należy zagruntować. Plastry mozaiki montujemy na elastyczny klej do glazury, cementowy lub dwuskładnikowy o przedłużonym czasie wiązania.  W zależności od zamierzonego efektu, można użyć kleju białego lub w innym dostępnym kolorze.

Montaż mozaiki szklanej wymaga stosowania dość cienkiej warstwy kleju, po dociśnięciu plastra do podłoża, klej powinien przylegać do całej powierzchni spodniej strony. Po doklejeniu plastra mozaiki należy usunąć folię zabezpieczająca, trzeba zrobić to dopiero w momencie kiedy mamy pewność, że wszystkie elementy plastra mozaiki dolegają do ściany. Folię usuwamy tak, aby nie oderwać już przyklejonych elementów. Po usunięciu folii ochronnej usuwamy nadmiar kleju.

Fugi

Używamy fug elastycznych lub fug epoksydowych. Kolor fugi dobieramy do dominującego koloru płytek, lub wybieramy neutralny, szary lub biały. Fuga powinna szczelnie wypełniać spoiny.

Nie ma niebezpieczeństwa zabarwienia mozaiki fugą, ponieważ oferowane przeze mnie kafelki nie są barwione od spodu. Podobnie jak przy płytkach ceramicznych fugę nakładamy po dokładnym wyschnięciu kleju.

Przeznaczenie

Szklane mozaiki mogą być stosowane we wszystkich wnętrzach, również na zewnątrz z podobnymi ograniczeniami jak przy wszystkich innych płytkach.

Nie należy ich kłaść na podłogę w miejscu gdzie przechodzimy. Płytki szklane są śliskie, można użyć ich dekoracyjnie w miejscach gdzie nie będą zagrażały bezpieczeństwu.

Pielęgnacja

Mozaikę szklaną traktujemy tak jak wszystkie inne powierzchnie wykonane ze szkła. Stosowanie silnych środków czyszczących może uszkodzić powierzchnię szkła. Możemy użyć płynu do mycia szyb lub wyczyścić wodą z octem. Nie należy szorować i skrobać ostrymi narzędziami.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz