montaż kafelków szklanych

Post by

Podłoże i klejenie kafelków szklanych

Powierzchnia do której będą przyklejane szklane kafelki wymaga przygotowania, powinna ona być równa, sucha i pozbawiona zanieczyszczeń. Przed zamontowaniem podłoża chłonne należy zagruntować.

Szklane płytki montujemy na elastyczny klej do glazury, cementowy lub dwuskładnikowy. W zależności od zamierzonego efektu, można użyć kleju białego lub w innym dostępnym kolorze. Bardzo dobrze jest wybrać klej o przedłużonym czasie wiązania aby dać sobie więcej czasu na precyzyjne ułożenie płytek.

Po dociśnięciu płytki do podłoża, klej powinien przylegać do całej powierzchni jej spodniej strony. Jeśli kafelki są większe klej należy dokładnie nałożyć również na powierzchnię kafelka. Jest to ważne, ponieważ struktura lewej strony  jest dekoracyjna i aby wydobyć jej urodę nie można zostawić miejsc nie pokrytych klejem.

Fugi

Używamy fug elastycznych lub fug epoksydowych. Szerokość fugi nie powinna być mniejsza niż 3 mm ze względu na to, że kafelki docinane są ręcznie w związku z czym ich krawędź lekko płynie, co jest ich znakiem charakterystycznym. Kolor fugi dobieramy do dominującego koloru płytek, lub wybieramy neutralny, szary lub biały. Fuga powinna szczelnie wypełniać spoiny.

Nie ma niebezpieczeństwa zabarwienia kafelka fugą, ponieważ oferowane przeze mnie kafelki nie są barwione od spodu. Podobnie jak przy płytkach ceramicznych fugę nakładamy po dokładnym wyschnięciu kleju.

Przeznaczenie

Szklane kafelki mogą być stosowane we wszystkich wnętrzach, również na zewnątrz z podobnymi ograniczeniami jak przy wszystkich innych płytkach. To znaczy: jeśli płytki będą narażone na uszkodzenie mechaniczne, zdarzyć może się oczywiście, że się zniszczą.

Nie należy ich kłaść na podłogę w miejscu gdzie przechodzimy. Płytki szklane są śliskie, można użyć ich dekoracyjnie w miejscach gdzie nie będą zagrażały bezpieczeństwu.

Pielęgnacja

Kafelki szklane traktujemy tak jak wszystkie inne powierzchnie wykonane ze szkła. Stosowanie silnych środków czyszczących może uszkodzić powierzchnię szkła. Możemy użyć płynu do mycia szyb lub wyczyścić wodą z octem. Raczej nie należy szorować i skrobać ostrymi narzędziami, pomimo że szkło jest twarde, jednak możemy je zarysować.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz[/vc_column_text][/vc_column]

[/vc_row]