Do kafli, płytek, terakoty dostępnej w sklepach dodaję ten ostatni ruch, powoduję, że zwykłe płytki stają się wyjątkowe. Często wystarczy jeden element, aby zmienić charakter wnętrza, kilka nietypowych płytek, podświetlona szklana listwa wieńcząca fabryczne płytki.

.

Kafelki, które Państwu prezentuję, wszystkie bez wyjątku, zostały wykonane ręcznie. Wyklejane są w formach, nie używam gliny lejnej, szkliwo nakładane jest pędzlem, dlatego każdy kafelek, pomimo że powstaje z tej samej formy, jest inny, każdy dotknięty, każdy pamięta pracę, która została w niego włożona. Wypalane w temperaturze 1100° C wytrzymują wysokie temperatury, można nimi oklejać kominki.

.

Dzięki temu, że wszystko przy płytkach, i ceramicznych, i szklanych wykonywane jest ręcznie, mogę zmieniać ich wymiary, dostosowując się do konkretnych potrzeb, unikając dzięki temu cięcia gotowych płytek. Dodatki, niestandardowe fragmenty, mniejsze lub większe części kompletu płytek mogą zostać dostosowane do konkretnych wymiarów.

.

Podobnie jak ceramika, tak i szkło obrabiane jest ręcznie, dlatego krawędzie nie zawsze są idealne, a faktura na lewej stronie kafli szklanych jest niepowtarzalna, ponieważ do każdego wypału powstaje nowa.

.

Technika fusingu pozwala na bardzo wiele, w szkle można  odcisnąć praktycznie każdy ślad. Również zaproponowany przez Państwa.

.

Prezentowane tutaj płytki to tylko kilka możliwości, wymiary szklanych elementów są ograniczone tylko przez naszą fantazję i potrzebę. Kolorystyka uzależniona jest od kolorów szkła float dostępnego na rynku, raczej nie barwię szkła, samo w sobie jest już piękne, staram się zachować i jedynie podkreślić jego urodę.

Ceramiczne i szklane kafelki wykonuję na zamówienie. Podane na stronie ceny, to ceny kafli tutaj prezentowanych, wszelkie indywidualne zmiany mają wpływ na ostateczną cenę zamówienia. 

Zapraszam do wspólnej pracy  

Built with Berta